Kategorilendirilmemiş

Mustafa Kemal Atatürk ve Başarı

Tarih sadece başarılı olanı yazar.

Tarihin işi budur,olaya müdahale etmez uzaktan izler,objektif bakar ve başarılı olanı,elini taşın altına koyup başarıyı hak edeni yazar.

Başarı nedir peki ?

Başarı savaş zamanında dahi ilimden kopmamak cepheden cepheden cepheye koşarken dil öğrenmektir,Başarı ataların yedi düvele karşı koydu deyişini madden yaşayıp altı ülkeye karşı bir avuç askerle bağımsızlık mücadelesi vermek,aynı anda hem deniz hem kara savaşını idare etmektir.Başarı onlarca terimi öz diline kazandırmak bu terimleri açıklayan kitaplar yazmaktır.Başarı dünyada halkına dil öğretmek bundan dolayı da baş öğretmen sıfatını almaktır. Başarı mensubu olduğu toplumu muasır medeniyetler seviyesine taşıyabilmek için çaba sarf etmek bunun için bir çok yenilikler yapmaktır. Başarı bir kaç yıl önce tankı topu tüfeğiyle seni alt etmeye çalışan dünya devi ülkelere inancını azmini kanıtlarcasına geçit vermeyip yıllar sonra onların seni tanımak zorunda kalmasıdır.Başarı hayatı cepheden cepheye kan ve barutun içinde 11 savaş geçiren bir insanın yeni bir medeniyet ortaya koymasıdır. Başarı okumanın önemini kavrayıp  4.000 kitap okuyabilmektir.Başarı dünyada 130 ülkede adını saygıyla andırmak adına yollar anıtlar yapılmasıdır.Başarı doğum gününü dünyada ki tüm ülkelerin koşulsuz şartsız iş birliği ile anması  bunun için kutlamalar yapmasıdır..

Ve en büyük başarı bu kadar şeyi 57 yıl gibi kısa bir süreye sığdırabilmektir.

Vefatının 79. yıldönümünde Büyük Türk Baş Öğretmen,Dil bilimci,Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Rahmet ve Saygıyla Anıyorum…

 

 

Emojiyle tepki ver!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.