Genel ÇerçeveSiyasal Yorumlar

Üniversitelerde Terör

“Ege Üniversitesi’nde Terör Olaylarnda Şehit Edilen Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU Anısına”…

İkincisini yazdığım yazı ile aranızda olmanın sevincini yaşarken vatandaş olarak en tabii hakkımız olan Eğitim Hakkımıza göz dikenleri ele almak,bu konuya dikkat çekmek istedim..

Ülkemizde terör olgusu bundan yaklaşık 35 yıl önce Ankara Üniversitesi Öğrencisi  A.Ö.’nün Suriye, Irak ve İran gibi güneydoğumuzda bulunan ülkelerde silahlı eğitim alıp Siirt ilimizin Eruh ilçesinde devletimize ve askerimize kast etmesiyle ortaya çıkmıştı..

Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı saldırı taktiğini kullanarak can ve mal kaybına sebebiyet veren eli kanlı bir terör örgütü olmaktan öteye gitmeyen bu örgüt silahlı yapılanma ile bir yere varamayacağını anlayarak çeşitli ortamlara girerek terör faaliyetlerini sürdürmekte ve kendi tarafına adam (!) toplamakta..

1980 öncesi sağ ve sol öğrenci faaliyetleri olarak başlayan karşıt görüş atışmaları/tartışmaları git gide önlenemez bir hal almaya başladı.. Üniversitelerde ve liselerde dahi sağ sol tartışması yerini, yavaş yavaş terör yandaşları ile vatansever öğrencilerin tartışmalarına bıraktı..

İki yıl önce bir grup öğrenci bahar döneminde İstanbul Üniversitesi’nde bir grup öğrenci ellerinde teflerle baharın gelişini kutlamakta ve ağızlarından şu dizeler dökülmekteydi ;

-“ellerinde bixiler,
düşüyor skorskyler
ellerinde doçkalar
düşüyor tüm kobralar”..

Yanlış okumadınız düşen skorsky ve kobra  tipi helikopterler TSK’nın envarterinde bulunan ve terörizme karşı etkin halde kullanılan silahlardan..

İstanbul Üniversitesi’nde bunlar olurken İzmir Ege Üniversitesi ise bunlardan farksız değildi..

Okul koridorlarına sözde terör örgütünün okulda olduğunu ve ele başlarına özgürlük istediklerini yazan terör yanlısı öğrenciler kendilerine tepki gösterenlere saldırıyor ve sosyal medya aracılığıyla tepki gösterenleri aleni şekilde hedef gösteriyorlardı.Bu hedef göstermeler bu saldırmalar her gün her hafta yapılıyordu taa ki 20 Şubat gününe kadar..

20 Şubat günü öncesi okullarını terör yandaşlarına teslim etmeyeceklerini vatanlarına ve Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya bağlılıklarını yılmadan haykıran grup içerisinde grup önderi Fırat Yılmaz Çakıroğlu adında Tarih bölümü öğrencisi hedef gösterilmiş ve ardından yapılan plan ile 20 Şubat günü okul kantininde kalbinden ve atar damarından canice bıçaklanmış ve kan kaybından dolayı terör yandaşlarına bırakmayacağına söz verdiği okulunda şehadete ulaşmıştı…

Fırat Yılmaz Çakıroğlu hatırımızda kalan en son şehid olmuştu aslında..

Fırattan önce nice Fırat’lar şehit verilmiş,nice okullar terör yuvasına dönmüş ve nice öğrenciler eğitim hakkından mahrum bırakılmıştı…

Umarım ki Bir daha eğitim yuvalarımız terör yuvalarına dönmez,bir daha nice öğrenciler en tabii hakkı olan Eğitim hakkından mahrum kalmaz ve en önemlisi de teröre karşı duran öğrenciler Fırat’ın kaderini paylaşıp şehit düşmez..

Her ne şekilde olursa olsun Vatan uğruna canından vazgeçen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum..

Adnan Kızıltepe

12.02.2017

Emojiyle tepki ver!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
4 comments
  1. Adnan Kızıltepe

   Teşekkür ediyorum Furkan.
   Evet Üniversitelerimizde ki bu eğitim hakkının gasp edilmesine göz yummamak lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.