Güncel ÇizgiSiyasal Yorumlar

Yeni Nesil Yetişiyor.

Yeni nesil gümbür gümbür geliyor. evet evet yanlış okumadınız yeni yetişen neslimiz maşallah gümbür gümbür geliyor (!)

“Pısa,Oecd” gibi uluslararası araştırmalarda geri sıralarda yer almasını göz önünde bulunduracak olursak ülkemiz gelişmeye muhtaç ülkeler sırasında yer alacaktır Dünyada ki jeopolitik konumu açısından da çok kritik öneme sahip olan Anadolu coğrafyası üzerinde mukim ülke olarak bizim her alanda kendimizi geliştirmemiz gerekmekte. Bu gelişimi altmış yaşını aşmış parti liderleri ile yapacak halimiz yok,eğitime önem verecek ve ardıl neslimizi geliştrerek eğiterek geliştreceğiz. Bunu yapmak zorundayız,çünkü buna mecburuz.
Gelişime ihtiyaç duyan gençlik ise evlerde okullarda değil cafelerde yaşamını sürdürmekte artık..
Gün boyu o cafe senin bu cafe benim halde gezen,bir çaya üç lira veren, annesi yapsa yemeyeceği halde dışarıda küçük boy tavada menemeni 25 liraya yiyen,yanında kız arkadaşıyla “Berkecan hangi araçla gezmeye çıkmış,Pelinsu kiminle çıkmaya başlamış..” diye dedikodu analizi yapmaktan dünya gerçeklerinin farkına varmıyorlar bile..
Bu halde ki nesil ile Türkmen Kenti Kerkük’ün Referandum meselesini, eğitimde iyileşmeye yarar sağlayacak adımları, toplumsal bozulmaları düzeltecek adımları,ekonomiyi,kültürü,sanatı veya herhangi bir konuyu konuşabilir misiniz ?
maalesef ki hayır. Bu halde ki nesil ile Berke Can’ın,Babasının aracıyla otoyolda nasıl yanladığını (!),Pelin’in,İrem Su’nun ,Merve’lerin en son erkek arkadaşından neden ayrıldığını, Yalın’ın,Gülşen’in,Demet’in,Edis’in en son hangi şarkıyı çıkardığını konuşursunuz anca..
Yapmayın anne babalar benim oğlum-kızım büyüdü genç oldu artık deyip cebine harçlığını verip cafelere salmayın,
Yapmayın gençler bugün yanınızda olan Pelin’ler,İrem’ler, vs. paranız bittiğiniz de yaşınız biraz ilerleyip iş sahibi olamağınız da sizi usulca terk edecek,
– yanınızda olan o baba parası yiyen erkekler var ya günlerini gün ettikten sonra evlenilecek kızları bulup sizi terk edecekler. Hayatınızı heba etmeyin !
Gündemi takip edin,Kitap okuyun, Türk Sanat – Türk Halk Müziği dinleyin, Dil Öğrenmeye çalışın ve en az iki yabancı dil öğrenmiş olun.
Çeçen lider Cahar DUDAYEV “Her Çeçen Generaldir” diyerek milletine bilgili maharetli anlamında atıfta bulunmuştur.
Biz Türk Gençliği olarak “Her birimiz Mustafa Kemal’iz. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Mustafa Kemal gününü boşa harcamaz,Öğrenmek için,Bilgi için Harcar..

Emojiyle tepki ver!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.